Przejdź do dokumentu

News

Rozdział miejsc w DS dla studentów AGH na rok akademicki 2021/22

TRANSLATE

Mieszkańcy Miasteczka Studenckiego, Studentki i Studenci AGH,

Informujemy o rozpoczęciu procedury rozdziału miejsc w domach studenckich MS AGH dla studentów AGH studiów stacjonarnych I i II stopnia na rok akademicki 2021/2022.

Rozdział miejsc w domach studenckich odbędzie się centralnie za pomocą systemu informatycznego Miasteczka Studenckiego AGH, dostępnego pod adresem https://akademik.agh.edu.pl

Kryteria przyznawania miejsc w domach studenckich są jednolite dla wszystkich Wydziałów. O przyznaniu miejsca decyduje liczba punktów, wyliczona na podstawie odległości miejsca zamieszkania studenta od Uczelni. Dodatkowo kryteria gwarantują przydział miejsca w domu studenckim dla:

  • kandydatów przyjętych na 1 rok studiów I stopnia na rok akademicki 2021/2022,
  • studentów, którym przyznano w roku akademickim 2020/2021 świadczenie pomocy materialnej w postaci stypendium socjalnego,
  • studentów, którym przyznano w roku akademickim 2020/2021 stypendium dla Osób z niepełnosprawnościami.

Zgodnie z harmonogramem, student ubiegający się o przyznanie miejsca w domu studenckim składa wyłącznie elektroniczny wniosek w systemie informatycznym.

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem https://akademik.agh.edu.pl

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do składania elektronicznych wniosków w systemie informatycznym od 17 maja 2021 r. Jednocześnie informujemy, że w poprzednich latach wszyscy studenci AGH, którzy ubiegając się o przydział miejsca wykorzystali wszystkie możliwości przewidziane w procedurze, miejsca te otrzymali.

Dyrekcja Miasteczka Studenckiego AGH

Informacja o przypisaniu akademika

TRANSLATE

Informujemy, że wszystkim studentom, którzy otrzymali miejsce w domu studenckim MS, w terminie do 11 września i nie dokonali wcześniej rezerwacji pokoju, w dniu 12 września został przypisany konkretny akademik, w którym powinni się zakwaterować.

Wszelkie zmiany przypisanych akademików można dokonywać wyłącznie poprzez elektroniczną giełdę zamian, która dostępna jest w systemie https://akademik.agh.edu.pl/
Przypominamy również o możliwości dokonywania rezerwacji pokoju w obrębie przypisanego akademika. Rezerwacji można dokonać w systemie https://akademik.agh.edu.pl/

Ponadto, informujemy, że w dziale „Informacje dla studentów" pojawiły się „Informacje dotyczące rozdziału miejsc w domach studenckich MS na rok akademicki 2020/2021 dla kandydatów przyjętych na 1 rok studiów II stopnia w ramach rekrutacji wrześniowej”. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z dokumentem i składania wniosków o przyznanie miejsca.

Ze względu na obowiązujący stan epidemii, w tym roku po blokadzie kwaterowania (1 października, godz. 12:00) nie zostanie uruchomiona giełda zakwaterowań. Zmiana przypisanego akademika może nastąpić wyłącznie przed podjęciem zakwaterowania, poprzez giełdę skierowań. Osoby chętne zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku zgłoszenia w systemie https://akademik.agh.edu.pl/ planowanego terminu podjęcia zakwaterowania.

Administracja MS AGH

Rezerwacje pokoi

TRANSLATE

Uprzejmie informujemy o możliwości dokonania rezerwacji pokoju w systemie https://akademik.agh.edu.pl/

  • rezerwacja pokoju trzyosobowego w dowolnym akademiku o podstawowym standardzie, w którym dostępne są jeszcze wolne pokoje;
  • rezerwacja pokoju dwuosobowego w dowolnym akademiku o podstawowym standardzie, w którym dostępne są jeszcze wolne pokoje.

W każdym przypadku wskazanie kolejnych osób odbywa się za pomocą podania ich kodów autoryzacyjnych, które dostępne są w profilu po zalogowaniu.

Ze względu na obowiązujący stan epidemii, Administracja MS AGH planuje kwaterowanie po 2 osoby w pokojach. Wyjątkiem jest wyrażenie chęci trzech osób na wspólne zakwaterowanie. Dokonanie rezerwacji pełnego pokoju trzyosobowego będzie traktowane jako wyrażenie zgody na wspólne zakwaterowanie przez wszystkie osoby.

Dodatkowe możliwości rezerwacji pokoi, dostępne będą w obrębie przypisanego akademika, po 12 września.

Uwaga: liczba pokoi dostępnych do rezerwacji jest ograniczona.

Informujemy także, że osoby bez rezerwacji w pierwszej kolejności kwaterowane będą na pozostałe pojedyncze miejsca w pokojach.

Rozdział miejsc w DS dla studentów AGH na rok akademicki 2020/2021

TRANSLATE

Mieszkańcy Miasteczka Studenckiego,
Studentki i Studenci AGH,

Informujemy o rozpoczęciu procedury rozdziału miejsc w domach studenckich MS AGH dla studentów AGH studiów stacjonarnych I i II stopnia na rok akademicki 2020/2021.

Rozdział miejsc w domach studenckich odbędzie się centralnie za pomocą systemu informatycznego Miasteczka Studenckiego AGH, dostępnego pod adresem https://akademik.agh.edu.pl

Kryteria przyznawania miejsc w domach studenckich są jednolite dla wszystkich Wydziałów. O przyznaniu miejsca decyduje liczba punktów wyliczona na podstawie odległości miejsca zamieszkania studenta od Uczelni. Dodatkowo kryteria gwarantują przydział miejsca w domu studenckim dla:

  • kandydatów przyjętych na 1 rok studiów I stopnia na rok akademicki 2020/2021,
  • studentów, którym przyznano w roku akademickim 2019/2020 świadczenie pomocy materialnej w postaci stypendium socjalnego.

Zgodnie z harmonogramem, student ubiegający się o przyznanie miejsca w domu studenckim składa wyłącznie elektroniczny wniosek w systemie informatycznym.

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem https://akademik.agh.edu.pl/dokumenty/

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do składania elektronicznych wniosków w systemie informatycznym od 18 maja 2020 r. Jednocześnie informujemy, że w poprzednich latach wszyscy studenci AGH, którzy ubiegając się o przydział miejsca wykorzystali wszystkie możliwości przewidziane w procedurze, miejsca te otrzymali.

Dyrekcja Miasteczka Studenckiego AGH

Ograniczenia w dostępie do domów studenckich MS AGH

TRANSLATE

Działając z upoważnienia JM Rektora prof. dr. hab. inż. Tadeusza Słomki, na podstawie Zarządzenia nr 13/2020 z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 wśród członków społeczności AGH, informuję o podjętych ograniczeniach w dostępie do domów studenckich Miasteczka Studenckiego AGH:

  • Na czas zawieszenia zajęć dydaktycznych w AGH wstrzymuje się kwaterowanie nowych osób w domach studenckich.
  • Do odwołania wprowadza się zakaz odwiedzin przez gości zewnętrznych (również mieszkańców innych akademików) we wszystkich domach studenckich.
  • Do dnia 14 kwietnia 2020 r. ogranicza się świadczenie usług z zakresu doraźnego kwaterowania.

Dyrektor Miasteczka Studenckiego AGH