Przejdź do dokumentu

Aktualności

Zameldowanie na pobyt czasowy w MS

Zgodnie z informacjami na stronie https://gov.pl/ osoby chcące zameldować się na pobyt czasowy powinny wypełnić odpowiedni wniosek dostępny na stronie Urzędu Miasta Krakowa (do pobrania również w Administracji DS).

Kompletnie wypełniony formularz, podpisany przez osobę meldującą (pracownika Administracji DS) należy złożyć osobiście w Centrum Administracyjnym, przy al. Powstania Warszawskiego 10 (wejście od ul. Kordylewskiego).

Dla potrzeb obsługi studentów zostało przygotowane stanowisko nr 73, znajdujące się na I piętrze, które jest czynne w godzinach 7:40 - 15:30.

Osoby niebędące obywatelem państwa członkowskiego UE albo EFTA przy składaniu dokumentów mają obowiązek okazania wizy lub karty pobytu.

Administracja MS AGH

Informacja o przypisaniu akademika

Informujemy, że wszystkim studentom, którzy otrzymali miejsce w domu studenckim MS w terminie do 14 września i nie dokonali wcześniej rezerwacji pokoju, w dniu 16 września został przypisany konkretny akademik, w którym powinni się zakwaterować.

Wszelkie zmiany przypisanych akademików można dokonywać wyłącznie poprzez elektroniczną giełdę zamian, która dostępna jest w systemie https://akademik.agh.edu.pl/

Przypominamy również o możliwości dokonywania rezerwacji pokoju w obrębie przypisanego akademika. Rezerwacji można będzie dokonać w systemie https://akademik.agh.edu.pl/ od 18 września.

Po blokadzie kwaterowania (2 października, o godz. 12:00) zostanie uruchomiona giełda zakwaterowań. Do skorzystania z tej opcji zapraszamy osoby, które po zakwaterowaniu, będą chciały zmienić swój akademik. Wnioski te będą sukcesywnie rozpatrywane, w miarę zwalniania się miejsc we wskazanych przez wnioskodawcę akademikach.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku zgłoszenia w systemie https://akademik.agh.edu.pl/ planowanego terminu podjęcia zakwaterowania.

Administracja MS AGH

Przydział miejsc dla doktorantów oraz pracowników AGH

Szanowni Doktoranci oraz Pracownicy AGH,

Administracja Miasteczka Studenckiego AGH informuje o uruchomieniu procedury ubiegania się o przydział miejsca w domu studenckim przez osoby rozpoczynające studia doktoranckie lub zatrudnienie w AGH.

Osoby zainteresowane zakwaterowaniem w domu studenckim w roku akademickim 2023/2024 powinny złożyć elektroniczny wniosek dedykowany dla doktorantów oraz pracowników AGH, który dostępny jest w systemie informatycznym na stronie https://akademik.agh.edu.pl/ w terminie do 1 października 2023 r.

Formalności należy dopełnić wyłącznie elektronicznie. Weryfikacja Państwa statusu przez Szkołę Doktorską lub Centrum Spraw Pracowniczych AGH odbędzie się po złożeniu wniosku.

Decyzje zostaną przesłane drogą mailową, na podany w systemie adres mailowy, w terminie do 9 października 2023 r.

Zachęcamy do zapoznania się z Komunikatem Socjalnym AGH dotyczącym przydziałów miejsc w domach studenckich Miasteczka Studenckiego AGH dla doktorantów i pracowników AGH na rok akademicki 2023/2024.

Administracja MS AGH

Rezerwacje pokoi dla studentów AGH

Uprzejmie informujemy studentów AGH o możliwości dokonania rezerwacji pokoju w systemie https://akademik.agh.edu.pl/

  • rezerwacja pokoju trzyosobowego w dowolnym akademiku o podstawowym standardzie, w którym dostępne są jeszcze wolne pokoje;
  • rezerwacja miejsca w pokoju trzyosobowym, w którym dwie osoby posiadają już rezerwację.

W każdym przypadku wskazanie kolejnych osób odbywa się za pomocą podania ich kodów autoryzacyjnych, które dostępne są w profilu po zalogowaniu.

Dodatkowe możliwości rezerwacji, w tym pokoi dwuosobowych, dostępne będą w obrębie przypisanego akademika, po 17 września.

Uwaga: liczba pokoi dostępnych do rezerwacji jest ograniczona.

Informujemy także, że osoby bez rezerwacji będą w pierwszej kolejności kwaterowane na pozostałe pojedyncze miejsca w pokojach.

Kwaterowanie na sesję egzaminacyjną

Zgodnie z organizacją roku akademickiego 2022/2023 część poprawkowa letniej sesji egzaminacyjnej dla studentów AGH została przewidziana w okresie od 26.08 do 15 września 2023 r.

Obecni wakacyjni mieszkańcy MS AGH - studenci AGH zainteresowani zakwaterowaniem w czasie sesji mogą kontynuować zakwaterowanie w aktualnie zamieszkałych domach studenckich do końca sesji.

Studenci AGH niebędący mieszkańcami MS, zainteresowani zakwaterowaniem w MS w okresie sesji, którzy do tej pory nie złożyli wniosków wakacyjnych, powinni złożyć w systemie informatycznym https://akademik.agh.edu.pl/ wniosek wakacyjny o przyznanie miejsca w DS.

Do kwaterowania na sesję egzaminacyjną przewidziane są niżej wymienione domy studenckie:

DS3 AKROPOL, DS4 FILUTEK, DS8 STOKROTKA, DS11 BONUS, DS13 STRASZNY DWÓR, DS17 ARKADIA. Dodatkowo DS14 KAPITOL oraz ALFA - dla studentów posiadających rezerwację w tych akademikach, którzy złożyli deklarację zakwaterowania na rok akademicki.

Decyzje w sprawie przyznania miejsca oraz informacje dotyczące przydzielonego akademika będą na bieżąco wysyłane drogą elektroniczną na podany w systemie informatycznym adres e-mail.

Osoby podejmujące zakwaterowanie, prosimy o zgłaszanie się do wskazanych domów studenckich z legitymacją studencką oraz zdjęciem do karty mieszkańca. Kwaterowanie studentów na sesję egzaminacyjną odbywa się codziennie przez całą dobę.

Wszystkich zakwaterowanych obowiązuje Ramowy Regulamin Mieszkańca MS AGH. W uzasadnionych przypadkach Administracja MS AGH ma prawo odmówić zakwaterowania w DS.

Depozyty 2023

Drodzy Mieszkańcy MS,

Administracja MS uprzejmie informuje o możliwości pozostawienia depozytu na czas Igrzysk Europejskich oraz wakacji 2023 roku.

Depozyty zostaną zorganizowane zgodnie z poniższymi zasadami:

  • w akademikach dyżurnych na czas Igrzysk Europejskich (DS3 AKROPOL, DS7 ZAŚCIANEK, DS8 STOKROTKA, DS14 KAPITOL, DS ALFA) depozyt będą mogli złożyć aktualni mieszkańcy tych DS oraz osoby, które otrzymały w nich miejsce na czas Igrzysk;
  • w Studenckim Centrum Konstrukcyjnym (za Klubem Studio) depozyt będą mogły złożyć osoby, które wykwaterują się z MS do 7 czerwca i nie zostają w MS w trakcie Igrzysk.

Depozyty organizowane są przez Uczelnianą Radę Samorządu Studntów AGH, która w najbliższych dniach przekaże mieszkańcom szczegółowe informacje (w tym terminy i godziny).